CLASS 7A

South Regional

McGill-Toolen (22-6) vs. Theodore (10-18), 10:30 a.m. Thursday

Baker (19-12) vs. Murphy (16-13), 1:30 p.m. Thursday

Final: 10:45 a.m. Tuesday

Central Regional

Lee-Montgomery (22-7) vs. Auburn (15-14), 2:30 p.m. 2:30 p.m. Wednesday

Central-Phenix City (19-4) vs. Jeff Davis (16-15), 5:30 p.m. Wednesday

Final: 4:45 p.m. Tuesday

Northeast Regional

Gadsden City (12-10) vs. Huffman (24-7), 10:30 a.m. Thursday

Mountain Brook (30-4) vs. Grissom (13-13), 1:30 p.m. Thursday

Final: 10:45 a.m. Tuesday

Northwest Regional

Sparkman (28-4) vs. Vestavia Hills (20-7), 10:30 a.m. Thursday

Hoover (26-3) vs. James Clemens (17-13), 1:30 p.m. Thursday

Final: 10:45 a.m. Tuesday

 

CLASS 6A

South Regional

LeFlore (28-6) vs. Sidney Lanier (11-12), Friday

Carver-Montgomery (26-7) vs. Russell Co., Friday

Final: 2:15 p.m. Tuesday

Central Regional

Hillcrest-Tuscaloosa (22-9) vs. Opelika, Thursday

Helena vs. Paul Bryant (27-4), Thursday

Final: 10:45 a.m. Feb. 21

Northeast Regional

Pinson Valley (22-10) vs. Parker (22-8), Friday

Oxford (18-11) vs. Albertville (25-4), Friday

Final: 2:15 p.m. Tuesday

Northwest Regional

Austin vs. Muscle Shoals (24-4), Friday

Hazel Green vs. Columbia (23-9), Friday

Final: 2:15 p.m. Tuesday

 

CLASS 5A

South Regional

Faith-Mobile (23-9) vs. Wilcox Central (22-5), Monday

Charles Henderson (15-7) vs. Eufaula (26-9), Monday

Final: 5:45 p.m. Feb. 21

Central Regional

BTW-Tuskegee (11-8) vs. Sylacauga, Friday

Central-Tuscaloosa (24-8) vs. Calera (25-4), Friday

Final: 5:45 p.m. Feb. 21

Northeast Regional

Talladega vs. Arab (12-19), Saturday

Mortimer Jordan (19-12) vs. Etowah (24-5), Saturday

Final: 10:45 a.m. Feb. 21

Northwest Regional

Fairview (17-14) vs. Wenonah (26-7), Monday, Monday

Pleasant Grove (24-8) vs. Lee-Huntsville (13-12), Monday

Final: 5:45 p.m. Feb. 21

 

CLASS 4A

South Regional

UMS-Wright (24-5) vs. Andalusia (23-5), Saturday

St. James (20-8) vs. Ashford (20-10), Saturday

Final: 10:45 a.m. Feb. 21

Central Regional

Sipsey Valley vs. Oneonta/Greensboro winner, Tuesday

Childersburg vs. Holt (17-10), Tuesday

Final: 5:45 p.m. Feb. 22

Northeast Regional

Handley vs. North Jackson (13-13), Monday

Jacksonville (19-8) vs. Madison Aca. (21-8), Monday

Final: 2:15 p.m. Feb. 21

Northwest Regional

Haleyville (20-6) vs. Cordova, Saturday

Deshler (27-6) vs. Fayette Co. (10-19), Saturday

Final: 10:45 a.m. Feb. 21

 

CLASS 3A

South Regional

Hillcrest-Evergreen (20-3) vs. Cottage Hill (21-7), Saturday

Mobile Chr. (19-9) vs. Pike Co., Saturday

Final: 2:15 p.m. Feb. 21

Central Regional

Prattville Chr. (24-5) vs. American Chr., Monday

Greene Co. (15-9) vs. Central-Coosa (18-4), Monday

Final: 2:15 p.m. Feb. 22

Northeast Regional

Pisgah (20-9) vs. Piedmont (20-11), Saturday

Geraldine (18-8) vs. Plainview (30-2), Saturday

Final: 5:45 p.m. Tuesday

Northwest Regional

Hanceville (18-8) vs. Holly Pond (28-3), Saturday

Lauderdale Co. (21-9) vs. Elkmont (13-16), Saturday

Final: 2:15 p.m. Feb. 21

 

CLASS 2A

South Regional

Abbeville (24-6) vs. St. Luke’s (19-8), Thursday

Elba (15-7) vs. Barbour Co. (21-7), Thursday

Final: 4:45 p.m. Monday

Central Regional

Aliceville (18-2) vs. Calhoun (17-7), Friday

Goshen (14-5) vs. Keith (12-11), Friday

Final: 10:45 a.m. Feb. 22

Northeast Regional

Vincent vs. Lanett (22-5), Friday

LaFayette (18-9) vs. Section (23-6), Friday

Final: 4:45 p.m. Monday

Northwest Regional

Mars Hill Bible (19-9) vs. Red Bay (18-11), Thursday

Sulligent vs. Tanner (19-11), Thursday

Final: 4:45 p.m. Monday

 

CLASS 1A

South Regional

J.F. Shields (13-10) vs. Linden (10-10), Friday

Georgiana (27-3) vs. Houston Co., Friday

Final: 5:45 p.m. Tuesday

Central Regional

Ellwood (22-6) vs. Cornerstone-Birmingham, Thursday

Wadley vs. Talladega Co. Central, Thursday

Final: 2:15 p.m. Feb. 21

Northeast Regional

Cedar Bluff (19-10) vs. Sacred Heart (19-10), Thursday

Decatur Heritage (27-3) vs. Skyline (17-9), Thursday

Final: 8:15 p.m. Monday

Northwest Regional

Belgreen (25-5) vs. R.A. Hubbard (25-6), Friday

South Lamar vs. Meek (25-5), Friday

Final: 5:45 p.m. Tuesday